اعضای گروه آموزشی زبان انگلیسی

   Fars English Educational Group Group Members

آدرس ایمیل گروه: zabanfars@yahoo.com 

  • سرگروه: مهران زحمتکش

09171092767

mehranzahmatkesh@yahoo.com

روزهای حضور: دوشنبه ها و چهار شنبه ها

  • اعضای گروه :
  • عضو گروه: فرح ریحانی

09171025364

farah659.fr@gmail.com

روزهای حضور: چهارشنبه ها

  • عضو گروه:  زهرا حسینی فرد

09036460060

hosseinyfardzahra@gmail.com

روزهای حضور: چهار شنبه ها

  • عضو گروه:  سمانه یدالهی

09300958733

yadollahi88@yahoo.com

روزهای حضور: دوشنبه ها


ورود کاربران
نام کاربری
کلمه عبور
کد امنیتی  
 
مطالب مفید:

 برای ثبت نام در مسابقه آنلاین دانش لغوی (کتاب 504) اینجا  کلیک کنید.


                

 

 

**********************************

معیارهای طراحی آزمون های پایانی در هر سه پایه دوره اول متوسطه اصولا باید مبتنی بر نمونه سوالات پیشنهادی سایت دفتر تالیف کتب درسی درس زبان انگلیسی باشد. (لینک دسترسی در منوی سمت راست صفحه در قسمت های نمونه سوالات و لینک های مفید موجود است)

 

                     **********************************

نمونه های عملی  تدریس گرامر مشابه کتابهای زبان انگلیسی برای  مدرسه (Prospect 3):کتاب زیر بر پایه همان منطق و تئوری نوشته شده است که کتاب پایه نهم از آن بهره برده است. حتما صفحاتی از آن را ببینید و خواهید دید که تدریس گرامر چقدر پویا است و در دل چهار مهارت زبانی جریان دارد  همانگونه که در کتاب های زبان انگلیسی مدرسه (Prospect) کاملا مشهود است. 

                                         

معرفی کتاب دست افزار درس پژوهان:

این کتاب یکی و شاید از معدود کتاب های بسیار مفید و عملی با متنی روان در زمینه انجام درس پژوهی و روش علمی  گزارش نویسی درس پژوهی است. جهت اطلاعات بیشتر می توانید به منوی معرفی کتاب های مفید مراجعه کنید. رویکرد های جدیدتر به سنجش مهارت های کلامی در روند سنجش زبان انگلیسی در مدرسه:  

آزمون شفاهی پایانی:

آزمون شفاهی پایانی جزء لاینفک روند فرآیند سنجش و آزمون سازی  است که باید توجه کافی به آن نمود.

یکی از قسمت های پیشنهادی برای این آزمون تگ گویی (monologue) می باشد که همیشه شامل ادا کردن اندوخته ها در مورد یک موضوع خاص از سوی دانش آموز نیست. بلکه تک گویی می تواند فرم های بسیاری به خود بگیرد و مهارت صحبت کردن (speaking) را توامان به همراه زیر مهارت های vocabulary  ، grammar ، و pronunciation/intonation  را بسنجد. 

مثالی خوب و ساده می تواند استفاده از تصاویر در این زمینه باشد. مثلا می توانیم از دانش آموز بخواهم تصویری را برای ما توصیف کند. یا اینکه دو تصویر را مقایسه کند. و لزوما این تصاویر از پیش آماده شده یا با کیفیت های بسیار بالا نیستند و حتی معلم با نقاشی های ساده خود می تواند این کار را انجام بدهد.

نمونه هایی برای ذرس یک پایه نهم و دروس شش و هفت پایه هشتم: 

مشاهده می کنید که تصاویر زیر بسیار ساده و معلم-ساخته هستند.

برای مثال می توان از دانش آموز خواست که با استفاده از ترکیب

there is/isn't/are/aren't  تفاوت های بین دو تصویر را بیان کند (درس یک پایه نهم) یا اینکه به توصیف آب و هوا و طبیعت بپردازد (درس شش و هفت پایه هشتم) . دقت کنید که تصاویر طوری در نظر گرفته شده که از واژگان و یا عباراتی  در پاسخ ها به کار رود که مد نظر آن درس باشد. 

حتی می توان از تصاویر به عنوان درونداد (input)  برای بخش مصاحبه آزمون شفاهی بهره گرفت. دو دانش آموز هر کدام یک کارت دارند و از یکدیگر سوالاتی در مورد  تصویری که نفر مقابلشان در دست دارد می پرسند و بدین طریق نیز می توان و آمادگی دانش آموز برای ساخت سوال را هم علاوه بر جملات خبری مثبت/منفی سنجید ( مثلا مربوط به گرامر درس یک و دو پایه نهم) و همچنین intonation  را هم می توان به خوبی سنجید

(falling/rising intonation in questions and positive / negative statements).